...

Джон Райт:
ЄС підтримує громадські організації, які мають чітке бачення змін

ЄвроПростір | 21.05.2018

“Чому громадянське суспільство - це важливо? Бо це про нас! В Україні доволі активне громадянське суспільство. Воно ставало рушійною силою революцій. Європейський Союз бачить це і визнає важливу роль громадянського суспільства в зміцненні демократії. Тому ми сподіваємося, що наш досвід та успішні кейси допоможуть українським громадським організаціям вийти на новий якісний рівень”, - розповідає в інтерв`ю Європейському Простору керівник “Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні” Джон Райт.
 
Джон Райт вивчав політику та географію у Школі східних і африканських досліджень Лондонського університету. Він працював на Балканах та Кавказі, та багато разів відвідував Україну, але це вперше, що  Джон працює в Україні.
 
Як Проект ЄС посилюватиме спроможність громадських організацій України
 
Дворічний Проект ЄС передбачає навчання громадських організацій, експертний супровід та коучинг, підтримку інформаційної платформи з кращими практиками та інструментами, обговорення стратегій розвитку громадянського суспільства та дорожньої карти співробітництва з Європейським Союзом.
 
Проект охопить велику кількість неурядових організацій України - не лише зареєстровані, але й неформальні групи активістів та волонтерів. Має на меті — надати організаціям корисні інструменти та практичні поради щодо соціального підприємництва та соціальних послуг, розвитку стратегії громадянського суспільства, організаційного управління та ефективних комунікацій. 

Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства
 
“В Україні розроблена перша Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства - і це позитивний крок. Нас попросили переглянути цю стратегію. І хоча дещо вже реалізовано із запланованих заходів, проте є наявні протиріччя щодо подальших кроків у її реалізації між владою та представниками громадянського суспільства - членами Координаційної ради при Президенті”, - зауважує Джон Райт. 

Проект допоможе у підготовці нової “Дорожньої карти ЄС для взаємодії з громадянським суспільством в Україні”
 
Команда Проекту ЄС вже залучила ключових експертів, зокрема Орисю Луцевич, аналітика британського центру «Chatham House» та Ясенку Перович, керівника групи «Технічна допомога для розвитку громадянського суспільства на Західних Балканах та Туреччині”, які працюватимуть над оцінкою релевантності та прогресу в імплементації «Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» та допоможуть Європейському Союзу у підготовці нової “Дорожньої карти ЄС для взаємодії з громадянським суспільством в Україні”.
 
Дорожня карта - це дворічний документ, де окреслено вісім пріоритетних сфер. Нова дорожня карта ймовірно узгоджуватиметься з новою програмою підтримки громадянського суспільства в Україні, оскільки діюча програма завершується у 2020 році”, - пояснює Джон Райт.
 
Ефективніше, коли гроші слідують за Дорожньою картою. “Ідея в тому, щоб спочатку розробити стратегію, а потім вкласти кошти та ресурси у її реалізацію", - каже Джон. - І ми б хотіли, аби дорожня карта і національна стратегія спробували рухатися в одному напрямку. Адже ЄС та Україна - партнери".

Роль громадських організацій - творити зміни
 
Джон Райт рекомендує українським громадським організаціям чітко розуміти, що та як саме вони хочуть змінювати: 

“Ви маєте чітко знати, що саме хочете змінити у цьому світі. І це найголовніше! Не забувайте аналізувати, чи все ви робите якнайкраще. Я пам'ятаю, що декілька років тому британський журнал The Economist опубліковав статтю, де наголосив: 'Ви не повинні ставити собі за мету існувати вічно. Не заради цього існує громадянське суспільство, не заради цього створюються громадські організації! Ви організовуєте інституцію, бо хочете робити кращим простір - у певному місці, у певній країні. Пам’ятайте про це!'. 
 
Проте в Україні існує схожа ситуація і потрібен певний час для її вирішення.
 
Ми тут, щоб допомогти.

Ми сподіваємось, що наш проект може допомогти організаціям стати кращими та досягти того, що вони намагаються зробити. Сподіваємось, ми зробимо Україну кращим місцем для всіх ".

 

Довідково:

Проект ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні створено задля зміцнення українського громадянського суспільства шляхом посилення ролі організацій громадянського суспільства у реалізації та моніторингу демократичних реформ та всебічному соціально-економічному розвитку в країні. 

Метою проекту є надання технічної допомоги тим організаціям громадянського суспільства, які прагнуть до розвитку суспільства в Україні, виходячи з цінностей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Детальніше читайте тут.

Команда проекту:

  • Джон Райт, керівник Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні

Джон Райт: ЄС підтримує громадські організації, які мають чітке бачення змін

  • Лоренцо Нава, спеціаліст з навчання та розвитку Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства

Лоренцо Нава: у неформальній освіті йдемо новим шляхом для країни

  • Анастасія Нуржинська, спеціалістка з комунікацій Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні

Як громадським організаціям донести свій меседж до аудиторії

Догори

Підписатися на розсилку

Будьте у курсі подій Європейського Простору та отримуйте першими корисну і цікаву інформацію про нові практики та можливості.