...

Книги-бестселери для соціального підприємця

...

Книги-бестселери для соціального підприємця

Соціальне підприємництво дедалі більше викликає інтерес серед громадських активістів, ченджмейкерів, членів громадських організацій та підприємців. Хочете дізнатися більше про бізнес заради соціальної мети? Перед вами добірка книг, яку має прочитати кожен соціальний підприємець для розуміння себе, власної справи та її соціального значення.

№1 Соціальне підприємництво: від ідеї до суспільних змін

Розпочніть знайомство з поняттям “соціального підприємництва” з книжки, яка на сьогодні є концентратом знань та поглядів на соціальне підприємництво. У її теоретичній частині висвітлено терміни та поняття, підходи до визначення та характеристики соціального підприємництва в Україні та Європі. Практична частина  присвячена специфіці розробки концепції СП та бізнес-плануванню. Ознайомившись з книжкою, ви побачите, як соціальні проблеми можуть і повинні вирішуватись підприємницькими методами.

Переглянути

№2 Соціально-психологічні аспекти інституалізації соціальних проектів у локальних громадах

Ініціатор соціальних змін створює нову соціальну реальність, тому важливо розуміти яку соціальну проблему він збирається вирішити, використовуючи підприємницькі інструменти, як його дії вплинуть на проблемну ситуацію людей та суспільство загалом. Знання соціального проектування дозволять вам розробляти інноваційні та дійсно дієві рішення. Рекомендую ознайомитися з прикладом міркувань щодо вирішення комплексу проблем переселенців. Автор статті показує структуру розробки соціального проекту, постановки цілі, соціально-психологічні особливості впровадження соціальних інновацій для зміни життя уразливої групи населення.

Переглянути

№3 Соціальне підприємництво та фандрайзинг

Соціальне підприємництво по-суті є вашим соціальним проектом, що має на меті вирішити/пом’якшити негативні наслідки соціальних проблем завдяки інструментам підприємництва. У посібнику зосереджено значну увагу на основних положеннях проектного менеджменту, технологіях та послідовності розробки соціального проекту та пошуку джерел його фінансування за допомогою фандрейзингу.

Переглянути

№ 4 Бізнес у сфері креативних індустрій

Надихнулися інноваційними та успішними прикладами колег-соціальних підприємців, варто переходити до розробки власного соціального підприємства. Посібник містить інформацію та поради, а також низку вправ і завдань, які допоможуть вам дослідити та розвинути свою бізнес-ідею, вибудувати історію свого підприємства, а також розробити бізнес-план. Опрацювавши цей посібник, ви зможете відповісти на такі ключові запитання: У чому полягає особливість мого бізнесу? Що я маю зробити, щоб мій бізнес запрацював? Чим моя пропозиція зацікавить клієнтів? Як зробити мій бізнес прибутковим та стабільним?

Переглянути

№5 Посібник з планування соціального підприємництва

Плануємо діяльність далі. Цей Посібник від British Council є практичним інструментом, який відповідає на запитання “що і як робити” для тих, хто бажає створити нове соціальне підприємство чи розширити вже існуюче.

Переглянути

№6 Соціальне підприємництво. Реєстрація, бізнес - модель, оподаткування

Проект USAID “Громадяни в дії” підготував книжку, що допоможе розібратись в українському законодавстві про соціальне підприємництво. Тут проаналізовано переваги та недоліки різних варіантів реєстрації соціального підприємства: на базі ФОП, ТОВ, та різних типів неприбуткових організацій. Детально розписано які податкові пільги може отримати кожна з описаних форм, та як потрібно звітуватись за них в державні органи аби не мати проблем.

Переглянути

№7 Соціальне підприємництво. Посібник з вимірювання соціального впливу

Соціальний вплив - це довгострокові позитивні зміни, що стосуються окремих осіб, громад і суспільства в цілому та виникають у результаті діяльності вашого соціального підприємництва. Важливо відслідковувати ефективність своєї роботи і зміни навколо не лише для ведення соціальної звітності, але і для усвідомлення того що ваше соціальне підприємництво дійсно працює і змінює світ на краще!

Переглянути

Є Каталог соціальних підприємств 2016-2017

Цікаво подивитися як там у інших, проаналізувати досвід людей, які займаються подібною справою та повчитися у них. Каталог соціальних підприємств варто переглядати задаючи собі запитання:

– Чому саме цей бізнес розвинувся в Україні?

– Як реалізована соціальна складова бізнесу?

– Що робить кейс успішним? За рахунок чого це відбувається?

Для тих, хто любить слухати про соціальне підприємництво — аудіокнига про соціальне підприємництво Прослухати 

Є також книги Джоша Кауфмана «Сам собі МВА», прискорений бізнес курс з основ підприємницької діяльності, маркетингу, продажів, фінансового менеджменту та бізнес проектування. Або Стівена Сілбігера «МВА за 10 днів».

Додавайте книжки з соціального підприємництва до своєї бібліотеки

 

Список топових книг підготувала Аліна Бочарнікова - аналітик та стратег соціальних змін, консультант з питань соціального підприємництва.

Догори

Підписатися на розсилку

Будьте у курсі подій Європейського Простору та отримуйте першими корисну і цікаву інформацію про нові практики та можливості.