...

Жінки просувають зміни
Презентовано дворічний проект ЄС на захист жінок та залучення їх до миротворчості

ЄвроПростір | 28.03.2018
...

Новий проект ЄС сприятиме залученню жінок до питань відновлення миру

Громадські організації з України та Литви представили новий проект за підримки ЄС, що працюватиме  у 5 областях України. Очікується, що проект «Жінки просувають зміни, відновлення миру і запобігання конфліктам на регіональному рівні в Україні» сприятиме розробці та ефективній реалізації обласних планів дій на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

«Ми сподіваємось, що завдяки роботі Проекту у пілотних областях влада, громадські організації та засоби масової інформації консолідуються і разом працюватимуть, щоб створити ефективні інструменти залучення жінок до процесів миротворення. Безумовно, влада зацікавлена у тому, щоб засвоїти успішні напрацювання, які я впевнена – будуть. Зрештою саме влада може і повинна забезпечити в майбутньому сталість отриманих результатів», ‒ зазначила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

«Україна, як одна з країн ООН, зобов’язана виконувати положення Резолюцій Ради Безпеки. Урядом був прийнятий Національний план дій з реалізації положень Резолюції РБ ООН 1325. Наш Проект буде спрямований на те, щоб сприяти успішному виконанню документу і взятих Україною зобов’язань», ‒ наголосив Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров'я та соціальної сфери Представництва Європейського Союзу в Україні.

Керівниця Проекту Наталія Карбовська зазначила: «Досвід інших країн, які вже майже 20 років впроваджують принципи резолюції 1325 в конкретних політиках і діях, підтверджує що залучення жінок сприяє зменшенню агресії та відновленню миру. Ми раді, що маємо доступ до найкращих світових практик і обов’язково врахуємо їх в роботі з партнерами на національному і обласному рівнях. Проте, в рамках Проекту кожна область визначить свої підходи і пріоритети і внесе відповідні корективи в існуючі плани дій».

Мета обласних планів дій – забезпечити участь жінок у формуванні та реалізації місцевих політик. Проект сприятиме налагодженню співпраці між громадськими організаціями, експертним середовищем та місцевими органами влади, на яких покладено виконання цих завдань, і забезпечить формування єдиної команди. Проект працюватиме до січня 2020 року у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Хмельницькій областях.

Довідкова інформація: 

Проект «Жінки просувають зміни, відновлення миру і запобігання конфліктам на регіональному рівні в Україні» виконується Українським жіночим фондом за участю Інформаційно-консультаційного жіночого центру (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка). Проект має за мету сприяти збільшенню кількості жінок у процесах відновлення миру та запобігання конфліктів шляхом надання підтримки місцевим органам влади та громадським організаціям під час розроблення, реалізації та контролю виконання регіональних та місцевих планів дій з виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

Фото УЖФ

Ще публікації:

...

Громадський Простір спільно з Проектом ЄС для розвитку громадянського суспільства перезапускають сайт EuProstir  

Онлайн платформа сприятиме розвитку громадського суспільства в Україні, допомагатиме здобувати нові компетенції, обмінюватись успішним досвідом.

...

Законодавство для фандрайзингу - погляд європейських експертів

Спостерігається зростання успішного фандрайзингу. Фандрайзинг стає професією, бачимо великий бум і в технологічному розвитку.

...

Як податковий кодекс може бути дружнім до благодійництва

Благодійні організації допомагають людям у скруті, виконуючи роботу держави, а держава хоче, щоб вони за це сплачували податки.

Догори

Підписатися на розсилку

Будьте у курсі подій Європейського Простору та отримуйте першими корисну і цікаву інформацію про нові практики та можливості.