...

Програма стажувань для представників меншин (Швейцарія)

...

Управління Верховного комісара ООН з прав людини започаткувало Програму стажувань для представників меншин (Minorities Fellowship Programme) у 2005 році.

Програма спрямована на надання людям, які належать до національних, етнічних, релігійних та мовних меншин, можливості отримати знання про систему діяльності ООН та механізми, що стосуються захисту прав людини в цілому та прав меншин зокрема.

Програма є інтерактивною та складається з брифінгів на певні теми (наприклад, система ООН, діяльність Управління Верховного комісара ООН з прав людини, механізми та інструменти захисту прав людини). Також учасники будуть виконувати індивідуальні та групові завдання.

Після завершення програми учасники володітимуть загальними знаннями про систему роботи ООН, міжнародні інструменти та механізми захисту прав людини, зокрема ті, що стосуються прав меншин, а також зможуть надалі проводити освітню роботу в своїх громадах чи організаціях. Окрім того, для правозахисників існує можливість розширення партнерської бази шляхом налагодження стратегічного діалогу з активістами з усього світу, ООН, НУО з Женеви та іншими партнерами.

Заходи (англійською/російською/арабською мовами) відбуватимуться з 1 по 30 листопада 2018 року в Женеві (Швейцарія).

Стипендіати також зможуть взяти участь в 11-й сесії Форуму з питань меншин.

Дедлайн подачі заявки – субота 30 червня 2018 року.

Учасники отримають право на оплату проїзного квитка економ-класу з країни проживання до Женеви та у зворотній бік; основне медичне страхування на період Програми; стипендію, яка покриватиме витрати на недороге житло та інші затрати на проживання на час дії Програми.

Хто може подати заявку

1. Кандидат повинен належати до національної, етнічної, мовної чи релігійної групи меншин (заяви осіб, які не належать до меншин, не будуть розглядатись, навіть якщо ці особи тісно пов'язані з відповідними громадами та/або організаціями).

ПРИМІТКА:
Якщо ваша громада визнана корінним народом, будь ласка, не подавайте заявку на цю Програму. Для членів таких громад діє окрема Програма стажувань для корінних народів, яка має іншу форму заявки та терміни.

2. Наявність профільної освіти не є обов’язковою умовою участі у Програмі, якщо особа може підтвердити досвід роботи у відповідній сфері.
3. Кандидати повинні мати бажання, можливість та бути готові після повернення до своїх громад чи організацій навчати інших осіб, які належать до меншин.
4. Кандидати повинні добре володіти англійською мовою.
5. Кандидатура заявника повинна бути запропонована та підтримана його організацією та/або спільнотою. Бажано, щоб її членами були особи, котрі належать до меншин, а сама організація брала участь у роботі з вирішення проблем меншин.
6. Кінцевою метою Програми є надання людям, які належать до меншин, можливості отримати необхідні знання та навички, щоб допомогти своїм організаціям та громадам у захисті прав людини та прав меншин. Тому важливо, щоб кандидат після повернення до НУО продовжував роботу в цій сфері.

Процес відбору

Відбір учасників буде здійснено з урахуванням гендерного та регіонального балансу. Також враховуватиметься загальна ситуація із рівнем захищеності прав людини у відповідних регіонах/країнах, а також стан громади, до якої належить заявник.

Відбір успішних кандидатів здійснюється консультативною групою, до складу якої входять співробітники Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Зважаючи на надходження великої кількості заявок, результати будуть повідомлені особисто лише тим кандидатам, які успішно пройдуть відбір.

Як подати заявку

Форму заяви на участь у Програмі можна завантажити за посиланнями: English | Russian | Arabic

Перша та друга частини заявки повинні бути заповнені та підписані, а потім відскановані у форматі PDF-файлу. Окрім цього до заяви повинен бути доданий офіційний рекомендаційний лист від організації або спільноти. Розглядатимуться лише заявки, заповнені до кінця, які були надіслані у відповідний термін.

Кандидати повинні надіслати заяву на участь із зазначенням теми листа «Application to the 2018 Minorities Fellowship Programme» на електронну адресу minorityfellowships@ohchr.org з копією на mflores@ohchr.org або на поштову адресу:

Mr. Morse Caoagas Flores
Coordinator, Indigenous &Minorities Fellowship Programmes
Indigenous Peoples and Minorities Section
Office of the High Commissioner for Human Rights
48, Avenue Giuseppe-Motta, Office 2-05
CH-1211 Geneva 10, Switzerland

З усіх питань щодо Програми стажувань для представників меншин можна звертатись за вищевказаними адресами.

Детальніше на www.ohchr.org

Переклад з англійської: Ірина Гузій

Догори

Підписатися на розсилку

Будьте у курсі подій Європейського Простору та отримуйте першими корисну і цікаву інформацію про нові практики та можливості.